Baseny Ogrodowe Warszawa

NTCE STARTER SET Chemia basenowa


NTCE STARTER SET Chemia basenowa

1. CHLOROX T56 - CHLOR SZOK

stabilizowany preparat w postaci granulatu, przeznaczony do szybkiej (szokowej) dezynfekcji wody, zwalczania glonów, pleśni, bakterii, grzybów i wirusów w basenach kąpielowych.

CHLOROX T56 to wysoko wydajny stabilizowany preparat chlorowy w postaci granulatu działający natychmiastowo (szokowo) przeciwko bakteriom i glonom o neutralnym odczynie pH.

Chlor szok stosujemy gdy woda w basenie jest świeżo nalana w celu szybkiego jej zachlorowania oraz gdy basen wymaga pilnej dezynfekcji, np woda stała się mętna, zielona lub poziom chloru wolnego w wodzie gwałtownie spadł.

ZALETY STOSOWANIA

  • szybko rozpuszczalny bez pozostałości (osadu),
  • dla wszystkich twardości wody,
  • stabilizowany przeciw zbyt szybkiemu ubytkowi chloru pod wpływem ciepła i słońca.

Niepieniący się płynny preparat o działaniu bakteriobójczym, drożdżakobójczym i glonobójczym przeznaczony do dezynfekcji wody w basenach kąpielowych, fontannach oraz oczkach wodnych (niezarybionych).

Algofix to szerokopasmowy preparat przeznaczony do zwalczania bakterii, glonów, alg, grzybów drożdżakowych i wirusów w basenach kąpielowych. Algofix ma ponadto zdolność do usuwania białego lub zielonego zmętnienia wody oraz śliskiego nalotu na dnie i ścianach basenu. Środek ma silne działanie niszczące glony, algi, bakterie i wirusy a także z skutecznie zapobiega ich powstawaniu. Niepienny, o neutralnym pH w użytkowym rozpuszczeniu bez smaku i zapachu. Utrzymuje wodę w doskonałym stanie nawet przy wysokich temperaturach powietrza. Działa natychmiast po zastosowaniu. Regularne stosowanie preparatu Algofix zdecydowanie poprawia również klarowność wody. Dzięki temu korzystanie z basenu staje się bezpieczniejsze i nie naraża na zakażenia drobnoustrojami. Jednocześnie woda staje się świeższa i sprawia przyjemniejsze wrażenie przez dłuższy czas.

ZALETY STOSOWANIA:

  • preparat w płynie. Można używać go także w połączeniu z innymi chemikaliami oraz chlorem.
  • oprócz utrzymania czystości w basenie, posłuży również do dezynfekcji kabin kąpielowych, podłóg i mat !!!

Szybko rozpuszczający się granulat do obniżania wartości współczynnika pH wody basenowej.

SŁUŻY DO OBNIŻANIA WARTOŚCI WSPÓŁCZYNNIKA pH W WODZIE BASENOWEJ, Z ALKALICZNEGO, DO IDEALNEGO ZAKRESU 7,0 - 7,4.

Balancer pH Minus kwasowy preparat w postaci granulatu służy do obniżania wartości współczynnika pH w wodzie basenowej do idealnego zakresu 7,0 - 7,4. Pierwszym i podstawowym krokiem w kierunku uzyskania idealnej wody w basenie jest korekta odczynu pH.

Optymalna wartość pH mieści się w przedziale od 7,0 do 7,4 czyli tyle co ludzka łza. Uzyskanie wartości pH z podanego przedziału jest konieczne do właściwego działania innych preparatów chemii basenowej. Każde odchylenie od tego poziomu powoduje osłabienie działania stosowanych środków dezynfekcyjnych, a także może powodować podrażnienie spojówek, podrażnienia skóry, korozję elementów metalowych

Płynny preparat do do koagulacji zanieczyszczeń i utrzymania przejrzystości wody basenowej.

Flockstop w postaci płynnego koncentratu to wysoko efektywny środek o przedłużonym działaniu stosowany do klarowania wody basenowej oraz koagulacji zanieczyszczeń pływających w wodzie.

Środek należy stosować wówczas, gdy przy prawidłowych wartościach pH i zawartości środka dezynfekcyjnego (chloru lub aktywnego tlenu) woda w basenie jest mętna. Preparat skutecznie usuwa zmętnienie wody basenowej poprzez koagulację i flokulację najdrobniejszych zanieczyszczeń jak również poprawia i zwiększa efektywność działania filtrów. Po zastosowaniu tego preparatu woda staje się przezroczysta, krystaliczna i klarowna.

Miernik fotometryczny - TESTER pH/Cl

do określania wartości współczynnika pH wody (20 testów) oraz pomiaru wolnego chloru (20 testów)

Miernik fotometryczny - TESTER pH/Cl tabletkowy do pomiaru zawartości chloru oraz pH (kwasowości/zasadowości) wody. Łatwy w użyciu i dokładny w pomiarach. Jest najważniejszym elementem basenowego abecadła i bez niego jakiekolwiek zabiegi nigdy nie będą poprawne, a z całą pewnością okażą się absolutnie nieskuteczne. Właściwy poziom chloru i odpowiednie pH wody w basenie są najważniejszymi parametrami określającymi jakość wody. Idealny poziom wolnego chloru w wodzie to 0,6-1,0 mg/l. Optymalna wartość pH mieści się w przedziale od 7,0 do 7,4 czyli tyle co ludzka łza.

NTCE STARTER SET Chemia basenowaDostawa od: 16,00
Wysyłka w 24h!
Czas na zwrtot: 14dni.
149,00 zł

Oprogramownie sklepu KQS.store